چرا باید ویندوز آبدیت شود؟
چرا باید ویندوز آبدیت شود؟

معنی و مفهوم آپدیت و کاربرد آن

وقتی نرم افزاری تولید می شود گاها به دلیل آنکه در زمان طراحی و تولید ، برخی نیازها در نظر گرفته نشده و یا نیازهایی که در گذر زمان به و وجود می آیند و مهمتر از همه پیدا شدن حفره های امنیتی خطرناک، برنامه نویسان و تیم پشتیبانی را مجبور می سازد که فایلها یا بسته هایی را برای رفع نیازها و مشکلات امنیتی به استفاده کنندگان تحویل دهند.به عملیات دریافت ونصب این بسته ها آبدیت گفته می شود که پس از نصب مشکلات برنامه برطرف می گردد.

این آبدیت ها می تونه در مورد یک نرم افزار کاربردی یا سیستم عامل باشه.

فواید آپدیت ویندوز چیست؟

چرا باید ویندوز را آپدیت کنیم؟


همانطور که در ابتدا گفتیم باگذشت زمان با پیدایش نیازها و کشف حفره های امنیتی جدید و مستثنا نبودن سیستم عامل ها (ویندوز،اندروید و ...) اینجاست  که کمپانی های سازنده برای مشتریان قانونی خودآپدیت را عرضه میکنند که با نصب این آپدیت ها مشکلات حل میگردند.برای مثال شرکت مایکروسافت ارائه دهنده سیستم عامل ویندوز است که آبدیت هایی رو در اختیار کاربران قانونی خود قرار می دهد.
ضمناً باید یاد آور شد که در سیستم عامل ها،تنها موضوع عیب ها مطرح نیست بلکه مساله امنیت نیز مهم میباشد یعنی به مرور زمان بعضی حفره های امنیتی در سیستم عامل  پدیدار میگردد که این موضوع برای شرکت های مهم بسیار مساله حیاتی میباشد.
در واقع بیشترین اهمیت آبدیت سیستم عامل مربوط به حذف حفره های امنیتی در ویندوز است.
این حفره های امنیتی بهترین اه برای ورود هکر ها و بدافزار ها به سیستم است که می تواند موجب سرقت یا سوء استفاده از منابع اطلاعاتی یا سخت افزاری شما گردد وهزینه های جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.
بنابراین آبدیت ها باعث پایداری هرچه بیشتر سیستم عامل است.
خوب اگر فواید آپدیت ویندوز را ساده تر بیان کنیم میشه بگویم دو فایده عمده دارد
 1-ثبات سیستم عامل را بالا می برد یعنی سیستم عامل دیرتر خراب می شود 
 2-مشکلات امنیتی را تا حدی رفع می کند .

 

آیا آپدیت هایی که شرکت مایکروسافت برای ویندوز ارائه می دهد غیر ضروری هستند؟


اکثر کاربران ایرانی به آپدیت کردن ویندوز توجه نمی کنند و در اثر همین کم توجهی دچار مشکلات بزرگی می شوند. آپدیت هایی که هر از چندگاهی ویندوز ارائه می دهد مهم هستند. فرض کنید ویروس، تروجان و یا کرم در اینترنت منتشر شده و شیوه نفوذ بدافزار بر اساس حفره های امنیتی در ویندوز است. بعد از انتشار،متخصصان مایکروسافت به سرعت آپدیتی را برای ویندوز منتشر می کنند و مشکل حفره امنیتی را برطرف می کنند و از این طریق از انتشار و آلوده شدن سیستم شما توسط ویروس جلوگیری می کنند.
مسلما یک شرکت تجاری و نرم افزاریوقت و امکانات خود را صرف ایجاد آبدیت های غیر ضروری نمی کند.
حالا اگر آپدیت را به موقع نصب نکنید دچار مشکل می شوید. دلتان هم خوش است که آنتی ویروس نصب کرده اید ولی از دست آنتی ویروس کاری ساخته نیست و از آن جایی که متاسفانه در کشور ما قانون کپی رایت برقرار نیست در نتیجه اکثر کاربران از نسخه های کرک شده آنتی ویروس ها استفاده می کنند پس آنتی ویروس کرک شده هیچ تضمینی برای آلوده نشدن سیستم شما نمی دهد.
و ما باید این نکته را هم همینجا یادآوری کنیم که هرچه قدر هم که آنتی ویروس قوی باشد و از نسخه اصلی آن هم استفاده کنیم اگر سیستم عامل ما بروز نباشد کاری از دست آنتی ویروس هم ساخته نیست چون نمی توانند بعضی از داده های منتقل شده بین قسمت های مختلف سیستم و یا اینترنت با سیستم را کنترل کنند چرا که یا به دلایلی از کنترل و مانیتور کردن آن ها منع شده اند یا در لایه های زیرین سیستم عامل انجام می شوند که برنامه آنتی ویروس شما اجازه دسترسی به آن را ندارد.
از طرف دیگر آپدیت ها دوام و مقاومت ویندوز ها را بالا می برد و باعث می شود که سیستم عامل دیرتر خراب شود.
اما اگر شما از آن دسته کسانی هستید که از نسخه های تقلبی سیستم عاملویندوز استفاده می کنید مشکلی برای آپدیت کردن ویندوز خود در پیش رو دارید و آن هم این است که زمانی که شما ویندوز را آپدیت می کنید تمامی اطلاعات ویندوز شما(اطلاعات مربوط به مجوز های قانونی استفاده از سیستم عامل)به شرکت مایکروسافت انتقال داده می شود و این کار باعث می شود که شرکت مایکروسافت به تقلبی بودن ویندوز شما پی ببرد و بعد از آن برای شما آپدیت هایی را ارسال می کند که بعد از مدت کوتاه ویندوز شما را از کار می اندازد.
اما در ویندوز 10 با فعال سازی ویندوز(که معمولا در ایران برای فعال سازی از نرم افزار های کرک استفاده می شود و کسی بابت آن پولی پرداخت نمی کند) می توانید عملیات آبدیت ویندوز را براحتی انجام دهید.


دوستان توجه داشته باشند که ویندوز 10 به گونه طراحی شده که شما آبدیت های ویندوز رو می تونید به تاخیر بیندازید ولی آن را غیر فعال نمیشه کرد و پس از گذشت یک مدت زمان شما مجبور به آبدیت ویندوز می شوید.


خرید آنتی ویروس

03 / 02 / 1397 / شماره خبر : 29 توسط      تعداد نمایش : 29837 چاپ خبر   ارسال به دیگران 
[بازگشت به صفحه قبلی]