اسمارت سکیوریتی اورجینال وارداتی
Eset Smart Security Original
هزینه خرید :790,000 ریال (خرید)
هزینه تمدید : 632,000 ریال (تمدید)ويژگي هاي آنتي ويروس هاي اورجينال خانگي ESET در ایران را بشناسيد : کاميران نمايندگي رسمي ESET در ايران

امروزه درصد بالايي از پکيج هاي ESET حال حاضر در بازار ايران تقلبي و Fake هستند و يا از لحاظ قانوني لايسنس هاي قابل استفاده در حوزه خاورميانه نميباشد و فاقد مجوز فروش از کمپاني اصلي ميباشند اين درحالي است که اين کاربران اغلب قيمت لايسنس هاي اصلي را پرداخت کرده اما لايسنس غير اصلي به عنوان پکيج اصلی حوزه خاورميانه دريافت ميکنند. لذا شرکت کاميران قصد دارد با شفاف سازي و فرهنگ سازي شناسائي محصولات اورجينال ESET ، به صورت مستقيم و مجاز محصولات 100 درصد اورجينال را زير نظر دفتر ESET در خاورميانه عرضه نمايد . لذا نظر شما را به ويژگي هاي لايسنس هاي اصلي ESET در حوزه خاورميانه جلب مي نمائيم :

 

* ویژگی های ظاهری پکیج های اورجینال ESET در ایران ( نگارش 8 سال 2015 ) :

1-وجود آرم ESET Middle East  و لایسنس های RN مخصوص ایران در بالای پکیج
2-وجود عبارت " ویژه فروش در جمهوری اسلامی ایران " در سمت چپ پکیج
3- وجود آرم موبایل سکیوریتی رایگان در سمت چپ پکیج* ویژگی های فنی پکیج های اورجینال ESET در ایران :

 1 - امکان استعلام لايسنس توسط سايت اصلي ESET ME : مهمترين مشخصه لايسنس هاي قانوني ESET در ايران امکان استعلام و بازيابي لايسنس از طريق سايت اصلي کمپاني ميباشد. شما ميتوانيد با مراجعه به لينک https://store.esetme.com/increase يوزرنيم و پسورد آنتي ويروس نود32 يا اسمارت سکيوريتي خود را استعلام کنيد. با وارد کردن يوزرنيم و پسورد در سايت فوق نام خريدار اصلي و چند کاربره بودن لايسنس نمايش داده ميشود. اگر به هر دليلي نام شما و مشخصات لايسنس نمايش داده نشود يعني لايسنس شما قانوني و تحت نظر ESET ME و نمايندگان ايران نمي باشد. لينک فوق از بخش Increase در بخش Store سايت www.eset.com/me نيز قابل دسترس است. همچنين با وارد کردن ايميل خود در بخش www.eset.com/me/support/lost-license مي توانيد مطمئن شويد که لايسنس با ايميل شما رجيستر شده است.

2- ثبت و فعال سازي لايسنس در سايت اصلي ESET خاورميانه : مشخصه دیگر پکیج هاي اورجينال ESET در حوزه خاورميانه که فقط مخصوص پکیج های فیزیکی میباشد ، فعال شدن سريال پکیج در وب سايت رسمي ESET خاورميانه در آدرس http://www.eset.com/me/activate مي باشد. روش ديگر تشخيص اصيل بودن لايسنس ، وارد کردن سريال در بخش Activation خود آنتي ويروس است.

3- سريال هاي قانوني RN يا AE : سومين مشخصه پکيج اورجينال ESET در منطقه خاورميانه فرمت و شکل ظاهري سريال است. دقت نمائيد که در صورتي که لايسنس در سايت ESET.com يا در خود آنتي ويروس رجيستر نشود اين مشخصه ارزشي ندارد . لايسنس هاي اورجينال در حوزه خاورميانه سريالي 20 کاراکتري شامل پنج بخش 4 حرفي بوده که با حروف RN يا AE آغاز ميشود. RN مشخصه محصولات مخصوص ايران است و AE هم لايسنس هاي صادره از دفتر دبي ESET براي حوزه خاورميانه است. بعضا ديده شده برخي شرکت ها لايسنس هاي ساير کشور ها از قبيل افغانستان ، پاکستان ، هند و ... که داراي قيمت بسيار پاييني هستند را به عنوان لايسنس اصلی حوزه خاورميانه ESET بدون تائيد و نظارت شرکت اصلي و خلاف قوانين ESET در ايران به فروش ميرسانند که نمايندگان ESET ايران هيچ مسئوليتي در قبال اين گونه لايسنس ها که خارج از شبکه فروش ESET توزيع ميشوند نخواهد داشت.
نمونه لايسنس هاي پکیج های اصلي قابل فروش در ايران : RNA2-FUEY-TREH-CVDG-UEUW  و  AEA1-FUEY-TREH-CVDG-UEUW


موارد فوق نشانه هاي تشخيص پکیج ها و لایسنس های اورجينال ESET در حوزه خاورميانه ميباشد. از آنجا که اخيرا تعداد زيادي از شرکت ها اقدام به فروش لايسنس هاي غير مجاز به چندين کاربر به صورت همزمان نموده اند لذا دفتر امور آسيا و خاور ميانه شرکت کاميران قصد دارد با فرهنگ سازي و اطلاع رساني در اين خصوص ، لايسنس ها را به صورت مستقيم در اختيار کاربران عزيز با پشتيباني 24 ساعته تلفني قرار دهد.لايسنس هاي تقلبي ESET را بشناسيد

شناسائي انواع پکيج هاي تقلبي و لايسنس هاي غير اورجينال ESET در بازار ايران : 

متاسفانه به دليل محبوبيت زياد آنتي ويروس هاي NOD32 ، به همان نسبت هم پکيج هاي تقلبي ، غير اورجينال و يا غير قانوني دربازار فعلي نرم افزار ايران موجود است. لذا شرکت کاميران به عنوان نمايندگي توزيع باکس هاي اصلي NOD32 ، انواع اين لايسنس هاي غير اورجينال را معرفي مينمايد. در مجموع لايسنس هاي غير قانوني و غير اورجينال در چهار دسته کلي تقسيم ميشوند که از اين قرارند :


1- پکيج ESET به نظر اورجينال اما با وب سايت هاي رجيستر تقلبي :

 بخش عمده پکيج هاي تقلبي ESET در بازار ايران را پکيج هايي تشکيل ميدهند که به ظاهر اورجينال هستند اما ما آنها را Fake Register مي ناميم . در اين پکيج ها سريالي قراردارد که ممکن است شبيه سريال هاي 20 حرفي اصلي ESET باشد و شما با مراجعه به سايت فعال سازي و رجيستر کردن آن ، يوزرنيم و پسورد را دريافت ميکنيد و ميتوانيد حتي نرم افزار را از سايت اصلي ESET دانلود نموده و نصب نمائيد. به ظاهر همه چيز اورجينال است و لايسنس هم فعال ميشود و عبارت Paid License در آنتي ويروس و اعتبار حدودا يک ساله هم شما را به شک نخواهد انداخت . اما در حقيقت سايتي که شما يوزرنيم و پسورد را از آن دريافت ميکنيد تقلبي است.

به نمونه اين وب سايت ها نگاه کنيد . اين ها نمونه هاي تقلبي سايت ESET  هستند. اگر در پکيج خود يکي از اين لينک ها يا لينک هاي مشابه را به عنوان سايت رجيستر ديديد بي شک پکيج شما تقلبي است و به صورت غير اورجينال ثبت و رجيستر ميشود :

http://www.eset.im/register

http://www.eset.com.ru/register

http://eset-uk.com/me/activate

http://www.eset-activation.com

http://adaox.me/register

http://eset.de.com/register

http://www.eset.us.com/register

http://www.eset.com.so/register

http://www.eset.se.com/register

http://myeset.me/register

http://xupdate.ir/register

http://www.eset.org.in/register

http://www.eset.ru.com/register

http://esetmobile.me

http://www.my-eset.com/register

خوب با کمي تامل ميفهميد که همه اين وب سايت ها شبيه سايت اصلي ESET هستند اما اگر شما نرم افزار اصلي را از سايت ESET دانلود کرده باشيد پس از نصب و آپديت آنتي ويروس متوجه ميشويد که سايت هاي فوق توسط آنتي ويروس هاي ESET مسدود شده اند :

سايت تقلبي رجيستر ESET

اين نوع لايسنس هاي تقلبي اصطلاحا لايسنس هاي اشتراکي گفته ميشود يعني عوامل پشت پرده اين نوع لايسنس ها يک آنتي ويروس تک کاربره از ESET خريداري کرده و يوزرنيم و پسورد آن را به واسطه سايت هاي تقلبي فوق به چندين خريدار تحويل ميدهند . همچنين با استفاده از اين ترفند ميتوانند لايسنس هاي تک کاربره را به عنوان 3 يا 5 کاربره به فروش برسانند. پس از ثبت سريال ايميل تقلبي لايسنس نيز براي شما ارسال خواهد شد که در ظاهر از ESET ارسال شده اما در حقيقت سايت فعال سازي تقلبي اين ايميل را ارسال کرده است و ايميلي جعلي ميباشد. اين لايسنس ها به دليل فروش به بيش از يک کاربر اورجينال نبوده و در مقاطع زماني مختلف ممکن است توسط ESET مسدود شود. در اين حالت شرکت هاي اين نوع آنتي ويروس ها با بهانه هايي همچون استفاده از في*لترشکن يا استفاده بيش از حد مجاز تقصير را بر گردن کاربر انداخته و با کلي منت يوزرنيم و پسورد غير اورجينال ديگري به او ميدهند . اما در حقيقت يوزرنيم و پسورد اوليه توسط کمپاني به عنوان يک لايسنس غير اورجينال مسدود شده و پشتيباني اين نوع شرکت ها به ناچار يوزرنيم و پسورد غير اورجينال ديگري به کاربر ميدهند. اين روال تا پايان يک سال مدت اشتراک ادامه خواهد داشت . برخي کاربران هم ممکن است خوش شانس باشند و توسط ESET مسدود نشوند اما به هر حال لايسنس آنها غير اورجينال است !

نکته ديگر اين است که يوزرنيم و پسوردي که براي خريدار ارسال ميشود در بانک اطلاعاتي ESET به نامي مجهول رجيستر شده است . همچنين خريدار با وارد کردن يوزرنيم يا ايميل خود در بخش lost license سايت ESET در اين لينک هيچ ايميلي دريافت نخواهد کرد . اين يعني يوزرنيم و پسورد تحويلي به نام يک کاربر مجهول و يک ايميل مجهول ثبت شده و به صورت همزمان توسط سايت هاي رجيستر تقلبي به تعداد زيادي از کاربران واگذار شده است.

نشانه ديگر اين نوع لايسنس هاي تقلبي مدت زمان اعتبار کمتر از 365 روز است . يعني شما امروز لايسنس را مثلا در سايت تقلبي فعال کرديد ، در سايت تقلبي تاريخ امروز براي شروع لايسنس ثبت ميشود و در ايميل تقلبي دريافتي هم تاريخ امروز درج شده است اما پس از فعال سازي آنتي ويروس در کمال تعجب ميبينيد که لايسنس 1 يا چند روز قبل شروع شده است ! اگر لايسنس مثلا دو روز قبل استارت خورده است بدين معناست که سايت تقلبي ، لايسنس اصلي را دو روز قبل در سايت اصليESET به نامي مجهول ثبت کرده و در طي اين دو روز يوزرنيم و پسورد دريافتي از ESET را به کاربران زيادي تحويل داده است لذا شما ديگر تنها صاحب اين يوزرنيم و پسورد نيستند و لايسنس شما با يوزرنيم و پسورد هاي سرقتي موجود در سايت ها تفاوت چنداني ندارد. فقط بين تعداد کاربر کمتري به اشتراک گذاشته شده است.

 ارزش ريالي اين نوع پکيج هاي تقلبي بين 5.000 تا 8.000 تومان ميباشد. نمونه اين پکيج هاي تقلبي با همين قيمت با پشتيباني شرکت هاي مختلف و رنگارنگ در شرکت کاميران موجود است البته فقط براي تست همکاران نه براي فروش کاربران !

 

2- فروش Username و Password تنها بدون سريال به عنوان OEM :

برخي فروشندگان ، لايسنس هاي ESET را به صورت Username و Password به کاربر در قالب پيامک ، ايميل و ... تحويل ميدهند و به کاربر ميگويند که نرم افزار را از سايت اصلي ESET دانلود و نصب نمائيد. اغلب ممکن است ايميل ارسالي هم به نظر از ESET براي شما ارسال شده باشد اما با کمي تحقيق مشخص ميشود که ايميل هم تقلبي است . تاريخ شروع اين لايسنس ها از زمان تحويل آغاز شده است و شبيه لايسنس هاي OEM ساير برند ها هستند. در ظاهر به نظر اين يوزرنيم و پسورد مربوط به ESET است اما مشخص نيست از کجا آمده ؟ به نام چه کسي رجيستر شده ؟ و به صورت همزمان به چند نفر فروخته شده است؟ برخي شرکت ها يک سريال را در سايت ESET فعال کرده و يوزرنيم و پسورد دريافتي را در همان روز به چندين نفر ميفروشند. ممکن است فروشنده شما نيز قرباني ترفند اين نوع شرکت ها باشد. اين لايسنس هاي غير اورجينال ممکن است پس از مدتي توسط شرکت ESET به دليل استفاده غير قانوني مسدود شوند و کاربر با استفاده از اين نوع لايسنس ها امنيت سيستم خود را به خطر خواهد انداخت. اگر لایسنس به صورت یوزرنیم و پسورد تحویل میشود باید صرفا توسط نمایندگان اصلی انجام شود و لایسنس باید در سایت ESET.com قابل استعلام و به نام خریدار رجیستر شده باشد.

ارزش ريالي نود32 اين نوع لايسنس هاي غير اورجينال در حدود 5.000 تومان ميباشد.

 

3- پکبج هاي شرکتي داراي آپديت سرور هاي اختصاصي :

نوع سوم پکيج هاي ESET در بازار ايران آنتي ويروس هايي با آپديت سرور هاي اختصاصي هستند . در اين نوع پکيج ها شما بايد فقط نسخه ارائه شده شرکت پشتيباني کننده را نصب نمائيد و در حقيقت هيچ يک از امورات آنتي ويروس از نصب تا Update به ESET ارتباطي ندارد. اين پکيج ها و لايسنس ها در انواع مختلفي هستند که برخي از آنها به دليل دستکاري بيش از حد از آنتي ويروس هاي کرک شده هم ضعيف تر هستند. همچنين برخي از اين پکيج ها به دليل استفاده از آپديت هاي کرک شده در سرور مادر از بروزکردن ماژول هاي آنتي ويروس عاجز هستند. برخي ديگر نيز مکررا آپديت سرور آنها توسط ESET مسدود ميشود و آپديت کاربران دچار اختلال خواهد شد. لذا استفاده از اين دسته پکيج ها کاملا بر عهده خريدار و گارانتي شرکت مربوطه ميباشد و نمايندگان ESET و کمپاني اصلي هيچ مسئوليتي در قبال اين نوع پکيج ها ندارند . برخي ديگر از اين سرور ها از لايسنس هاي تحت شبکه براي سرويس دهي به کاربران خود استفاده ميکنند که به دليل استفاده از لايسنس اصلي شبکه اي در سرور مادر از کيفيت بالاتري برخوردارند. دقت نمائيد حتي پکيج هاي سرور هاي لايسنس دار هم نبايد به عنوان اورجينال فروخته شود زيرا به هر حال کيفيت سرويس دهي اين پکيج ها مستقيما به سرور هاي مادر بستگي دارد و ESET هيچگونه مسئوليتي در قبال اين سرور ها ندارد. سايت هاي فروش اين پکيج ها نيز اغلب توسط کمپاني اصلي Block شده است.

ارزش ريالي نود32 اين پکيج ها بسته به نوع سرور مادر و خدمات پشتيباني بين 10.000 تا 20.000 تومان ميباشد. اما ارزش ريالي نوع سرور هاي کرک شده که امکان آپديت ماژول هاي آنتي ويروس را ندارند در حدود 5.000 تومان ميباشد.


 4- پکيج و لايسنس هاي اورجينال اما فاقد مجوز فروش در ايران :

نوع چهارم که در بين پکيج هاي فوق از کيفيت بيشتري برخوردار هستند پکيج ها و لايسنس هاي اصلي ESET هستند که از نمايندگان ساير کشور ها مثل افغانستان ، پاکستان ، هند ، مالزي و ... خريداري شده و به صورت بدون مجوز فروش در ايران به فروش ميرسند. اين پکيج ها را نمي توان غير اورجينال ناميد لذا عبارت فاقد مجوز فروش بهترين عبارت براي اين نوع لايسنس هاست.

مشکل اصلي در اين پکيج ها چهار مقوله است :

اول اينکه نماينده فروش هيچ مجوز قانوني از کمپاني اصلي ESET براي فروش محصولات در ايران و حوزه خاورميانه را ندارد و از نظر ESET فروش اين لايسنس ها در ايران و خاورميانه با وجود دفتر رسمي ESET در دبي و شبکه فروش مجاز NOD32 در ايران ، از نظر ESET غير مجاز است.

مشکل دوم اين است که اين لايسنس ها در سايت بين المللي ESET در آدرس http://www.eset.com/us/register رجيستر ميشوند و از آنجا که در اين بخش از سايت ESET اصلا کشوري به نام ايران در ليست ثبت وجود ندارد خريدار بايد به اجبار خود را شهروند کشوري ديگر اعلام نمايد که در مقوله لايسنس اورجينال ثبت اطلاعات خلاف واقع در سايت کمپاني اصلي از نظر قانوني مشکل دارد و کمپاني و نمايندگي هاي اصلي ايران مي توانند به اين نوع لايسنس ها ايراد قانوني وارد کنند. اين درحالي است که لايسنس هاي مخصوص ايران در سايت خاورميانه ESET در آدرس www.eset.com/me/activate ثبت ميشوند که کشور ايران نيز در ليست کشور ها به صورت رسمي و قانوني قرار دارد.

مشکل سوم هم عدم امکان شناسائي اصالت منطقه اي لايسنس براي خريدار است . همانطور که ميدانيد شرکت هاي بزرگي همچون ESET براي هر کشور لايسنس اختصاصي و شرايط فروش و قيمت گذاري خاصي دارد. مشکل اين پکيج ها عدم امکان تشخيص قيمت اصلي لايسنس است . زيرا لايسنس تحويلي به شما ممکن است مربوط به پاکستان ، افغانستان ، مالزي ، هند يا کشور هاي آفريقايي باشد که از ارزش ريالي بسيار پايين تري برخوردار هستند.

مشکل چهارم مشکلات قانوني براي فروشندگان و خريداران اين نوع لايسنس هاست . براي مثال اگر احيانا شرکت عرضه کننده لايسنس شما به هر دليلي به فعاليت خود ادامه ندهد ساير نمايندگان اصلي NOD32 در ايران و همچنين ESET خاورميانه هيچ گارانتي و خدمات پس از فروشي به لايسنس هايي که به صورت غير قانوني در ايران فروخته شده است نخواهند داد. نکته بعدي اين است که در صورت شکايت نمايندگان اصلي ايران درمورد فعاليت بدون مجوز فروشندگان ساير کشور ها در حوزه خاورميانه ممکن است سايت فروشنده توسط ESET مسدود شود. براي مثال سايت شرکت پر****نه به دليل فروش لايسنس هاي کشور مالزي و ساير کشور هاي خارج حوزه خاورميانه در ايران و عدم رعايت قوانين فروش نمايندگان در حال حاضر توسط ESET مسدود شده است . شرکت هاي زيادي در ايران هستند که با مشکلات قانوني فروش اين نوع لايسنس ها دست و پنجه نرم ميکنند که ميتوانيد اسامي دقيق آنها را از بخش فروش شرکت يا هر يک از نمايندگان مجاز NOD32 ايران سوال نمائيد. ما به دلايل اخلاقي از بردن اسم آنها در اين صفحه خودداري ميکنيم.

اما در کل نوع آخر پکيج هاي ESET علاوه بر مشکلات قانوني فوق شبکه فروش و نمايندگي کشور را نيز دچار اختلال ميکند. زيرا لايسنس هاي منطقه خاورميانه ESET که به لايسنس هاي زير نظر ESET ME معروف است طبيعتا ارزش ريالي بالاتري نسبت به لايسنس هاي افغانستان ، مالزي و کشور هاي آفريقايي دارد و فروش اين لايسنس ها در حوزه خاورميانه نتيجتا به بي ثباتي قيمت محصولات و اختلال در قيمت گذاري منجر خواهد شد. علت منع قانوني فروش لايسنس هاي ارزان قيمت در حوزه خاورميانه هم همين امر است.

ارزش ريالي نود32 اين نوع لايسنس ها بسته به کشور صادرکننده متغير است اما عموما بين 20.000 تومان تا 30.000 تومان ميباشد.* تذکر : کمپاني ESET حالتي به نام Home License نيز دارد که در آن خريدار به صورت مستقيم از سايت ESET يا يکي از نمايندگان اصلي Username و Password را به صورت آنلاين رجيستر شده به نام خريدار تحويل ميگيرند که اين حالت در بحث لايسنس هاي باکس و Retail نمي باشد. در اين نوع لايسنس ها که در انواع يک الي 24 کاربره و يک ساله و دوساله موجود هستند مهمترين نشانه تشخيص اصالت همان نشانه اول يعني استعلام لايسنس و ايميل خريدار در سايت رسمي ESET ME است. این لایسنس ها فقط باید از نمایندگان رسمی معرفی شده ESET به صورت آنلاین خریداری شوند. این لایسنس ها به صورت باکس و جعبه در بازار یافت نمیشوند و کاملا آنلاین هستند.


هشدار به همکاران گرامي در برند ESET

هشدار به همکاران گرامي در برند ESET

اخيرا مشاهده شده شرکت هاي نوپا با سياست گذاري هاي غلط و سودجويانه اقدام به فروش و پخش محصولات تقلبي ESET نموده اند. اين شرکت ها با ادعاي اينکه آنتي ويروس هاي آنها از سايت ESET آپديت ميشود با قيمت هايي بسيار پايين اقدام به ارائه آنتي ويروس به اصطلاح اصلي نموده اند و اکثر آنها اولين نشانه اورجينال بودن محصولات را ندارند ( ثبت سريال و فعال سازي در سايت eset.com/me/activate ) . لطفا دقت فرمائيد در سال گذشته چندين شرکت غير معتبر پس از ارائه لايسنس هاي تقلبي از ESET و واگذاري يک يوزرنيم و پسورد خريداري شده از ESET به چندين کاربر به صورت همزمان ، شرکت را منحل کرده و سود کلاني بدست آورده اند ، اما در پايان فقط کاربران سرگردان مانده اند و شرکتي که پاسخ گويي براي مسدود شدن لايسنس هاي تقلبي ندارد ! لذا لايسنس هايي که از ESET آپديت ميشود بايد مشخصات لايسنس هاي اورجينال حوزه خاورميانه را داشته باشند.